Nawigacja

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Zastępstwa zostały zaktualizowane
 • Pamięć o powstaniu

  Podczas drugiego dnia testów gimnazjalnych, dzięki uczniom klasy 2C, nasza młodzież nie zapomniała o 75 rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim. Egzaminy gimnazjalne wszyscy pisali z wpiętymi żonkilami - symbolem tamtych dramatycznych wydarzeń. Na drzwiach sal pojawił się także popularny QR Kod - przepustka do krótkiego filmu przypominającym o tych bolesnych czasach.

  Album foto

  Pamięć o powstaniu - Obrazek 1 Pamięć o powstaniu - Obrazek 2 Pamięć o powstaniu - Obrazek 3

 • Przedszkolaki z wizytą u Pani Ireny Sendlerowej

  11.04.2018

  Z okazji ustanowienia roku 2018 Rokiem Ireny Sendlerowej w dniu 11.04.2018 r. oddziały przedszkolne ,,Marynarze” i ,,Żeglarze” udały się do biblioteki szkolnej , na spotkanie z kobietą o wielkim sercu

  Ireną Sendlerową, która kochała człowieka wielkiego i tego małego. Serdecznie dziękujemy p. Joannie Cywińskiej za przygotowanie i przedstawienie informacji dotyczących patronki naszej szkoły.

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • "Otwocka "Dwójka" i Saint-Amand zacieśniają więzi."

  28.03.2018

  Uczniowie SP2 rozpoczynają współpracę z otwocką szkołą we Francji.

   "Otwocka "Dwójka" i Saint-Amand zacieśniają więzi." - Obrazek 1

   "Otwocka "Dwójka" i Saint-Amand zacieśniają więzi." - Obrazek 2 "Otwocka "Dwójka" i Saint-Amand zacieśniają więzi." - Obrazek 3

   

 • Technologia z historią w tle

  Dzień nowych technologii w edukacji - Multimedialna wędrówka śladami Ireny Sendlerowej


  Sejm RP ustanowił, że rok 2018 będzie Rokiem Ireny Sendlerowej. W związku z uchwałą Sejmu RP oraz faktem, że Sendlerowa jest patronką Szkoły Podstawowej nr 2, w naszej szkole w bieżącym roku odbywają się różnorodne imprezy poświęcone tej wybitnej postaci. W ramach „Dnia nowych technologii w edukacji” odbyliśmy multimedialną wędrówka śladami Ireny Sendlerowej.
  Tego dnia w różnych miejscach w szkole rozmieszczonych zostało 10 kodów QR kierujących do stron internetowych poświęconych naszej patronce. Zadaniem grup reprezentujących starsze klasy, było odszukanie kodów, a następnie odczytanie ich za pomocą urządzeń przenośnych wyposażonych w bezpłatne oprogramowanie do odczytu kodów QR. Po otworzeniu zawartych w kodach QR adresów stron internetowych, uczniowie zapoznali się z informacjami o Irenie Sendlerowej.
  Kolejnym etapem był turniej wiedzy o Sendlerowej. Uczniowie korzystając z wiedzy zdobytej dzięki prawidłowemu odczytaniu kodów QR, rozwiązali quiz on–line przygotowany w środowisku Kahoot.
  Zwyciężyła klasa 2A i zdobyła nagrodę - kosz słodyczy.
  Klasy czwarte stworzyły quizy on-line w środowisku LearnigApps mówiące o życiu i działalności naszej patronki. Były to zadania typu: oś czasu, krzyżówka, pasujące pary, odgadywanie haseł. Quizy zostały udostępnione w sieci. Zajęcia skończyły się wspólną zabawą w rozwiązywanie zagadek przygotowanych przez uczniów.

  Album foto

  Technologia z historią w tle - Obrazek 1 Technologia z historią w tle - Obrazek 2 Technologia z historią w tle - Obrazek 3 Technologia z historią w tle - Obrazek 4

 • "Gotowi na sukces w szkolnym życiu"

  "Gotowi na sukces w szkolnym życiu poprzez sport, taniec, sztukę i aktywność społeczną"

  to projekt, unijny do którego przystapiła nasza szkoła. Projekt  "ERASMUS +" skierowany jest do dzieci i młodzieży w weku od 6 do 13 lat i przedmiotem jego jest wymiana uczniowska. Liderem programu jest Turcja i miasto Bursa, a partnerami są: Portugalia i miasto Lizbona, Austria i miasto Wiedeń,Łotwa z Rygą oraz Polska reprezentowana przez naszą Szkołę Podstawową nr 2 im Ireny Sendlerowej.

   

 • POWOŁANIE DO KADRY NARODOWEJ TCHOUKBALLA

  POWOŁANIE DO KADRY NARODOWEJ TCHOUKBALLA

  Ważne wydarzenie w „Dwójce” u Ireny Sendlerowej w Otwocku. 16 III 2018 o godz 11:00 zostaną wręczone nominacje do Kadry Polski w kategorii M12 w Tchoukaballu. Przedstawiciele SKF Tchoukball.pl , którzy są jednocześnie członkami Światowej Federacji Tchoukballa  FITB , namaszczą aż 6 zawodników z klasy sportowej i UKS „Jastrzębie – Śródborów” na Mistrzostwa Europy w 2018r., które odbędą się we Włoskim Varese. Nasi uczniowie będą reprezentować Otwock, powiat Otwocki, Polskę na arenie europejskiej. W tą dynamiczną i widowiskową grę zespołową Uczniowie SP nr 2 grają już 1,5 roku.

  Jeśli chcesz pokibicować lub zagrać, przyjdź do naszej szkoły 16 III o 11:00 lub 17
  III o godz. 10:00, sam będziesz jednym z drużyny Tchoukballowej, który bazuje na szacunku, współpracy w grupie i zaufaniu do partnera.
  Oprócz widowiskowej gry nominacje zostaną poprzedzone występami
  tanecznymi uczniów SP nr 2 w Otwocku. Staramy się poprzez takie doświadczenia budować lepsze jutro. Warto być z nami !

   

 • AKADENIA BOSCHA _2018

  SP2 w Akademii Wynalazców!

  Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha to program edukacyjny skierowany do uczniów w wieku 13-15 lat, organizowany przez firmę Robert Bosch od 2011 roku.

  Celem projektu jest rozbudzenie zainteresowania uczniów przedmiotami ścisłymi, nauka przez zabawę i promocja uzdolnionej technicznie młodzieży. Akademia ma na celu także pokazanie, jak fascynujące może być zastosowanie wiedzy technicznej w tworzeniu funkcjonalnych i przyjaznych dla środowiska wynalazków.

  Program „Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha” jest realizowany w dwóch etapach.

  ETAP I – WARSZTATY KREATYWNE

  Pierwszy etap to wykłady i warsztaty kreatywne, organizowane we współpracy ze Studenckimi Kołami Naukowymi, które są przygotowywane i prowadzone przez wykładowców oraz studentów wyższych uczelni technicznych. Celem tych spotkań jest zainspirowanie młodych ludzi do tworzenia pożytecznych wynalazków.

  ETAP II – KONKURS NA WYNALAZEK

  W drugim etapie projektu zainteresowani uczniowie mają za zadanie przygotować wynalazek – prototyp urządzenia, które będzie miało zastosowanie w praktyce.

 • 41. Konkurs Recytatorski Warszawska Syrenka

  41. Konkurs Recytatorski Warszawska Syrenka

  Istotą Konkursu jest pobudzanie aktywności artystycznej, ujawnianie młodych talentów recytatorskich, ale również wyrobienie nawyku czytania, rozwój czytelnictwa i popularyzacja literatury.

  Reprezentancji naszej szkoły

  uczniowie klasy 6a

  Natalia Karpińska,Julia Karpińska,Weronika Galorońska,Karolina Kubajek,Mikołaj Sławiński

  uczniowie klasy 7b

  Leon Siennicki, Olaf Szyczyk

   

  GRATULUJEMY WYSTĘPÓW!

  41. Konkurs Recytatorski Warszawska Syrenka - Obrazek 141. Konkurs Recytatorski Warszawska Syrenka - Obrazek 241. Konkurs Recytatorski Warszawska Syrenka - Obrazek 3

 • Dzień Nowych Technologii w Edukacji

  21 marca  nasi uczniowie oraz rodzice będą  mogli wziąć udział w bezpłatnych i ogólnodostępnych pokazach, zajęciach warsztatowych, prezentacjach multimedialnych, grach i zabawach, projekcjach filmów, spotkaniach oraz pokazowych lekcjach dotyczących nowoczesnych technologii, które mogą być wsparciem w nauce.Spośród nadesłanych zgłoszeń wybrane zostanie najciekawsze, które otrzyma nagrody rzeczowe.

  Patronat nad inicjatywą objął European Schoolnet, europejska sieć 34 ministerstw edukacji.

   

 • II etap Powiatowego Konkursu z języka angielskiego

  06.03.2018

   

  W dniu dzisiejszym (06 marca 2018r.) troje  naszych uczniów zmierzyło się z testem wiedzy z języka angielskiego. Do drugiego etapu Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego przystapili:

  1. Maciej Kasprzak   z klasy 3A

  2. Julian Włodarczyk z klasy 3A

  3. Nadia Lisiak z klasy

   

  Gratulujemy !

 • O Irenie Sendlerowej

  W 108 rocznicę urodzin Ireny Sendlerowej uczennice naszej SP 2 przypomniały wszystkim kim była nasza Patronka. Sendlerowa dzieciństwo spędziła w Otwocku, tutaj ojciec nauczył ją, że "obojętna jest sprawa religii, narodu, przynależności do jakiejś rasy- ważny jest człowiek". Sendlerowa razem ze współpracownikami uratowała

  2500 dzieci z getta, dała im szansę na nowe życie, domy i rodziny.

   

  O Irenie Sendlerowej pamiętał również Prezydent RP Andrzej Duda.

  http://www.prezydent.pl/aktualnosci/wydarzenia/art,895,prezydent-upamietnil-irene-sendlerowa.html

  O Irenie Sendlerowej - Obrazek 1 O Irenie Sendlerowej - Obrazek 2  O Irenie Sendlerowej - Obrazek 3

                                                O Irenie Sendlerowej - Obrazek 4        

   

 • Powiatowe rozgrywki w piłce siatkowej chłopców

  23.02.2018

   

  W dniu 23.02.2018r. gościliśmy w naszej szkole zespoły chlopców bioracych udział w powiatowych rozgrywkach w piłkę siatkową. Zapraszamy do relacji fotograficznej wszystkich uczestników zawodów oraz kibiców siatkówki.

  Jednoczesnie gratulujemy szkolnej drużynie siatkówki chłopców z SP 2 , 1m miejsca. 

  Brawo!!!!!!!!

  Powiatowe rozgrywki w piłce siatkowej chłopców - Obrazek 1  Powiatowe rozgrywki w piłce siatkowej chłopców - Obrazek 2  Powiatowe rozgrywki w piłce siatkowej chłopców - Obrazek 3

  Powiatowe rozgrywki w piłce siatkowej chłopców - Obrazek 4  Powiatowe rozgrywki w piłce siatkowej chłopców - Obrazek 5  Powiatowe rozgrywki w piłce siatkowej chłopców - Obrazek 6

  Powiatowe rozgrywki w piłce siatkowej chłopców - Obrazek 7  Powiatowe rozgrywki w piłce siatkowej chłopców - Obrazek 8  Powiatowe rozgrywki w piłce siatkowej chłopców - Obrazek 9

 • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ...

  28.02.2018

   

  Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ...

  to piękne Święto kultywowane każdego roku w dniu 21 lutego od 17 lat i obejmujące wszystkie kontynenty. Obchody tego dnia są związane ze szczytnym celem zwrócenia uwagi na problem wymierania języków. Niestety–data tego Święta, ustalona 17 listopada 1999 roku przez UNESCO nawiązuje do tragicznych wydarzeń z roku 1952, kiedy to właśnie 21 lutego w miejscowości Dhaka(obecnej stolicy Bangladeszu)doszło do demonstracji, a następnie zamordowania pięciu studentów, domagających się uznania ich języka ojczystego - bengalskiego (bangla) - za jeden z dwóch urzędowych języków ówczesnego państwa Pakistan. Aktualnie – językoznawcy zwracają uwagę, że połowa spośród języków, którymi mówi się na świecie - jest zagrożonych wyginięciem. Co więcej - ONZ oznajmia, że co dwa tygodnie ginie jeden język. Języki giną znacznie szybciej niż zagrożone gatunki roślin i zwierząt. Dlaczego zatem konieczność przetrwania języka jest tak ważna ? Najlepiej wiedzą o tym Polacy, którzy w czasch zaborów doświadczyli rusyfikacji i germanizacji. Otóż zakaz mówienia,czytania po polsku, posiadania polskich książek – karany był często śmiercią . Dlaczego ? Bo wraz z „likwidacją” języka miała nastąpić likwidacja tradycji, kultury, państwowości – czyli TOŻSAMOŚCI narodu.
  Podczas minionych kilkunastu dni uczniowie SP 2 im. I. Sendlerowej w Otwocku poznawali wartość dbałości o język ojczysty, historię wielu języków świata, w tym języka polskiego.Dowiedzieli się również, jak brzmi treść Ustawy o języku polskim.W celu zrozumienia potrzeby ochrony języka polskiego przeprowadzone zostały lekcje–zarówno w klasach Szkoły Podstawowej, jak też w Gimnazjum.W związku z obchodami Dnia Języka Ojczystego wspaniałą zabawą dla naszych
  podopiecznych było czytanie rozwieszonych w całej szkole „łamańców językowych”, w których pojawiały się „trzy cytrzystki” , „Jerzy na wieży, który nie wierzy” czy „Mąż gżegżółki, co w chaszczach trzeszczy”.Nie mniejszą frajdę sprawiło uczniom dyktando, w którym furorę zrobiły dwa zdania: Pożywienie księżnej z pobliskiej wieży stanowią świeże bakłażany z grzankami i żółty smażony ryż przyprawiony pieprzem”oraz„Wokół zamku księżnej Bożeny przechadzają się przepiękne bażanty i drzemiące w ciągu dnia żółwie”.Już na początku lutego w naszj szkole został ogłoszony konkurs na plakat promujący język polski. Jego laureatami zostali:


  1 miejsce – Zofia Kożuch, kl. 7b
  2 miejsce – Karolina Kubajek, kl. 6a
  3 miejsce – Bartosz Kalinowski kl. 4b


  W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego p. Joanna Cywińska,nasz nauczyciel – bibliotekarz, przygotowała prezentację i warsztaty, podczas których uczniowie poznawali historię pisma.Na kolejnych warsztatach pani Joanny dzieci uczyły się pisać piórem. Ale – nie takim tradycyjnym, współczesnym. Narzędziem do pisania tuszem były... odpowiednio przycięte patyczki uzyskane ze zwykłych gałązek.Bez wątpienia ostatnie dni przybliżyły uczniom Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ireny Sendlerowej historię języków świata oraz języka polskiego. Zwróciły uwagę na wartość, jaką
  stanowi każdy język dla danej społeczności czy narodu. Uczyły się poszanowania języka i dbałości o jego czystość oraz dowiedziały się, jakie jest miejsce języka polskiego wśród języków świata.Zrozumiały, dlaczego nie wolno używać wulgaryzmów, a zapożyczenia z obcych języków stosować ostrożnie. Z pewnością był to czas, który został dobrze i owocnie wykorzystany.

  /Anna Kucharska/

   

  Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ... - Obrazek 1 Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ... - Obrazek 2 Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ... - Obrazek 3 Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ... - Obrazek 4

  Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ... - Obrazek 5 Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ... - Obrazek 6 Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ... - Obrazek 7

 • ZDROWE NIETRUDNE

  23.02.2018

  ZDROWE NIETRUDNE

  Czy jogurt naturalny może być smaczny? Czy deser może być zdrowy?

  Na te pytania szukali odpowiedzi uczniowie klasy 1as,  biorący udział w akcji „zdrowe nietrudne” www.zdrowenietrudne.pl.  Dzieci dowiedziały się jak powstaje jogurt naturalny, co to są złe i dobre bakterie oraz jaki one mają wpływ na zdrowie człowieka. Ogromną frajdę sprawiły im działania kulinarne, w wyniku których własnoręcznie skomponowali różne wersje zdrowego deseru. W efekcie na podwieczorek  uczniowie mieli możliwość zajadania  się  zdrowymi jogurtami  z owocami oraz  pysznymi waflami ryżowymi z dodatkami. Było BAAARDZO SMACZNIE!!!

  ZDROWE NIETRUDNE - Obrazek 1

  ZDROWE NIETRUDNE - Obrazek 2 ZDROWE NIETRUDNE - Obrazek 3  ZDROWE NIETRUDNE - Obrazek 4

   

 • “Otwock zimą”

  28.02.2018

  Finał Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego “Otwock zimą” w SP nr7

   

  Nasi laureaci:

  w kategorii klasy 1-3  II miejsce Aniela Cywińska kl.1

  w kategorii klasy 4-6 wyróżnienie Jan Gorski kl. 4b

   

  Gratulujemy!!

  “Otwock zimą” - Obrazek 1“Otwock zimą” - Obrazek 2“Otwock zimą” - Obrazek 3

  1. “Otwock zimą” - Obrazek 4“Otwock zimą” - Obrazek 5“Otwock zimą” - Obrazek 6“Otwock zimą” - Obrazek 7 

   

 • Kukiełki z drewnianych łyżek

  Na zajęciach świetlicowychn nasi najmłodsi uczniowie przygotowaliśmy kukiełki z drewnianych łyżek. Dzieci wcielały się w rolę aktorów i widzów. Wymyślały i odgrywały proste scenki. Uczniowie odkrywali swoje talenty aktorskie, rozwijały wyobraźnię. Sami Państwo poptrzcie!

  Kukiełki z drewnianych łyżek - Obrazek 1 Kukiełki z drewnianych łyżek - Obrazek 2 Kukiełki z drewnianych łyżek - Obrazek 3

  Kukiełki z drewnianych łyżek - Obrazek 4  Kukiełki z drewnianych łyżek - Obrazek 5  Kukiełki z drewnianych łyżek - Obrazek 6  Kukiełki z drewnianych łyżek - Obrazek 7  Kukiełki z drewnianych łyżek - Obrazek 8

 • Narty w Dwójce

  Ferie już dawno za nami, ale na wspomnienia nigdy za późno.
  Grupa uczniów naszej szkoły pod opieką Pana Andrzeja Ostanka uczestniczyła w obozie zimowym...a jak było? Początki były dla niektórych trudne...

  Album foto

  Narty w Dwójce - Obrazek 1 Narty w Dwójce - Obrazek 2 Narty w Dwójce - Obrazek 3

 • PIÓRO I ATRAMENT W PARZE

  14.02.2018

   

  Uczniowie klasy 4b poznali tajniki pisania piórem i atramentem. Na warsztatach zorganizowanych z okazji Dnia Pisma Ręcznego i Pisania Piórem uczniowie poznali historię pisma, alfabetu oraz narzędzi służących pisaniu: kałamarz, ostrzałka, ołówek, długopis. Warsztaty poprowadziła p.J.Cywińska"

  PIÓRO I ATRAMENT W PARZE - Obrazek 1  PIÓRO I ATRAMENT W PARZE - Obrazek 2 

  PIÓRO I ATRAMENT W PARZE - Obrazek 3  PIÓRO I ATRAMENT W PARZE - Obrazek 4

strona: