• Nagłówek

        •  

          Działam bezpiecznie

          Finał V ogólnopolskiego konkursu „Działam bezpiecznie”, który dotyczy umiejętności udzielania pierwszej pomocy, odbył się oczywiście z udziałem drużyny z naszej szkoły, która w składzie: Piotr Banasiewicz, Artur Bogucki, Stanisław Chmiel, Ryszard Jóźwiak i Michał Skowroński, niestety nie zdołała pokonać rywali, ale znalazła się w finale jako jedyna szkoła z powiatu otwockiego i jako jedna z pięciu drużyn Mazowsza. Dwudniowy pobyt w Bydgoszczy z pewnością pozostanie na długo w pamięci naszych uczniów oraz opiekuna Pana Andrzeja Ostanka.

          Album foto

           

          Czerwony Kapturek

          Dzień Dziecka w szkole stał się wyjątkowo zabawny dzięki klasie 1d, która pod opieką Pani Renaty Błach, w ramach innowacji językowej przygotowała przedstawienie "Czerwony Kapturek - wersja współczesna."

          Album foto

           

          Festiwal projektów

          W trakcie Szkolnego Festiwalu Projektów zaprezentowanych zostało siedemnaście projektów edukacyjnych. Tematyka prac zespołowych uczniów była bardzo zróżnicowana, pojawiły się projekty: artystyczne, lingwistyczne, humanistyczne, historyczne oraz matematyczne. Efekty prac zawsze okazywały się zaskakujące i cieszyły się uznaniem komisji oceniającej. Część projektów otrzymała wyróżniające oceny. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy!

          Album foto

           

          Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

          W powiatowym konkursie piosenki obcojęzycznej “Piosenka nie zna granic”, który odbył się dnia 28.04.2017 r., Dominika Osińska z klasy 3c wyśpiewała po francusku III miejsce w kategorii soliści.

          Konkurencja była mocna, ale Dominika spisała się na medal!

          Gratulacje!

           

          Nagroda dla Juliana Włodarczyka

          Dnia 28 kwietnia 2017 r. odbyła się uroczystość wręczenia nagród w Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego. Julian Włodarczyk z klasy 2a zajął III miejsce.  Serdecznie gratulujemy!

           

          Rozdanie nagród w konkursie "To jest miejsce na Twoją reklamę"

          Damian Gurgul, Albert Szubiński i Jakub Zych odebrali nagrody przyznane za udział w konkursie "To jest miejsce na Twoją reklamę", który odbył się pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Przypomnieć trzeba, że nasi specjaliści od grafiki zajęli wszystkie miejsca na podium!

          Album foto

           

          Warsztaty językowe

          Klasy 1d i 3d uczestniczyły w warsztatach językowych Easter Fun and Games. Podczas spotkania z native-speakerem mieli możliwość rozmowy w języku angielskim, poznali tradycje wielkanocne krajów anglojęzycznych, uczestniczyli w grach i zabawach organizowanych podczas Świąt Wielkanocnych w Wielkiej Brytanii.

          Album foto

          Film

           

          Ekologiczne zwycięstwo

          Przy okazji trwającego w Otwocku Święta Sosny zorganizowano konkurs na projekt plakatu promującego ochronę drzew, w którym to Paulina Goduńska z 3B zdobyła II miejsce, natomiast Konrad Popieluch z 1B wyróżnienie.

           

          Konkurs "To jest miejsce na Twoją reklamę"

          Rozstrzygnięto II edycję konkursu "To jest miejsce na Twoją reklamę" pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty, którego celem była zaprojektowanie logo swojej szkoły. 

          Okazało się, że nasi uczniowie zajęli wszystkie nagrodzone miejsca!

          Osoby nagrodzone:

          I miejsce Damian Gurgul 

          II miejsce Albert Szubiński

          III miejsce Jakub Zych 

          Serdecznie gratulujemy!

          Album foto

           

           

          Konkurs języków obcych

          W powiatowy konkursie językowym “Cudze chwalicie swego nie znacie” w Józefowie, w kategorii język francuski zajęliśmy II miejsce!

          W składzie naszej drużyny byli: Zuzia Bąk 2C, Szymon Dudziak 2A, Martyna Lewandowska 2A oraz Patrycja Witak 2C.

          Tegorocznym motywem przewodnim było hasło: “Moja szkoła w powiecie otwockim”.

          Gratulujemy drużynie, którą opiekowała się Pani Sylwia Wilczewska-Górecka!

          Album foto

           

           

          Finaliści Konkursu Informatycznego LOGIA

          Z przyjemnością informujemy, że w obecnym roku dwóch naszych uczniów uzyskało tytuł finalisty Konkursu Informatycznego LOGIA.

          1. Michał Jóźwik

          2. Grzegorza Zakrzewski

          Gratulujemy!

           

          Występ Koła teatralnego w kościele

          26 marca w Kościele Niepokalanego Serca Maryi w Śródborowie został przedstawiony montaż  słowno – muzyczny, poświęcony  Żołnierzom Wyklętym. Po raz kolejny uczniowie koła teatralnego wraz z opiekunami dostarczyli  wiele wzruszeń oraz chwil skłaniających do refleksji.

          Album foto

           

           

          Przygoda z matematyką

          Michał Jóźwik udowodnił po raz kolejny, że matematycznie nie ma sobie równych. W Powiatowym Konkursie Matematycznym PRZYGODA Z MATEMATYKĄ zajął II miejsce. Gratulujemy!

          Album foto

           

          Destination Imagination

          Jesteśmy jedyną szkołą w Otwocku, która uzyskała tytuł „Szkoły Kreatywności i Innowacji”.

          Uczennice naszego gimnazjum uczestniczyły - jako jedyne reprezentantki Otwocka - w XII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności, która odbyła się w dniach 16-19 marca 2017 r. we Wrocławiu. W skład drużyny wchodziły: Kinga Oleszczuk, Kinga Kasprzak, Ola Nowakowska, Weronika Nieć, Gaja Skoczewska, Julia Witak oraz Oliwia Szczepłek.

                      Niezapominajki - bo tak nazwały siebie dziewczyny - do udziału w olimpiadzie intensywnie przygotowywały się przez kilka miesięcy pod okiem trenerki p. Magdaleny Duraj-Kwas. Praca w Programie Destination Imagination przebiegała dwutorowo: trzeba było ćwiczyć Wyzwania na już oraz podjąć się Wyzwania Drużynowego. Obydwa elementy są ważne w kształtowaniu umiejętności twórczości i kreatywności.

                      Wyzwania na już to ćwiczenia, które wymagają od drużyny umiejętności rozwiązywania różnych łamigłówek w bardzo krótkim czasie przy użyciu ściśle określonych materiałów. Mają one na celu rozwijanie szybkiego myślenia - myślenia na zawołanie, tu i teraz. Uczestniczki projektu od września zmierzały się z wszelakimi zadaniami, jednak to ostateczne poznały dopiero na olimpiadzie, gdy stanęły przed Ekspertami.

                      Z kolei Wyzwanie Drużynowe to wyzwanie długofalowe, przygotowywane całościowo w szkole i prezentowane na scenie przed Ekspertami i publicznością. Wyzwań Drużynowych jest sześć rodzajów: techniczne, naukowe, konstrukcyjne, improwizacyjne, społeczne i artystyczne. Niezapominajki zdecydowały się na pracę nad wyzwaniem artystycznym. Ich zadaniem było zbadanie znaczenia, roli i zastosowania kolorów w świecie i stworzenie historii o tym, jak zniknięcie kolorów zmieniłoby świat. Ostatecznie drużyna zdobyła 14. miejsce.

                      Jednak udział w olimpiadzie to nie tylko rywalizacja pomiędzy uczestnikami. To także współpraca z członkami innych drużyn (Drużyna Bliźniacza, Wyzwanie Bliźniacze), uczestnictwo w wielu atrakcjach towarzyszących wydarzeniu (Night Out) oraz udział w różnorakich warsztatach. Wszystkiemu temu towarzyszy atmosfera niezwykłości i wyjątkowości, o czym można się przekonać, klikając na link: http://www.kreatywnosc.pl/ i oglądając filmik, relacjonujący przebieg olimpiady (nasze dziewczyny pojawiają się w nim aż kilka razy!).

                      Kilka tysięcy uczestników w żółtych koszulkach mówiących różnymi językami, które do Wrocławia przybyło w jednym celu: użyć swojej wyobraźni, by pokazać, jak kreatywnie można działać, zrobiło ogromne wrażenie nie tylko na mnie, lecz także na pani wicedyrektor Eleni Filipiuk-Adamos, która razem ze mną sprawowała opiekę nad drużyną.

                      Programowi Destination Imagination przyświeca bardzo ważna zasada: współpracy, krytycznego myślenia i twórczego rozwiązywania problemów. Myślę, że ci, którzy decydują się podjąć trud cotygodniowych (i często częstszych   )) spotkań, zyskują bardzo wiele. I wszystkich tych, którzy chcieliby w przyszłym roku poczuć ducha DI - zapraszam już dziś, chętnie udzielę wszelkich informacji o projekcie.

          Album foto

             

           

          Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

          17 marca w Młodzieżowym Domu Kultury w Otwocku obchodziliśmy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uczniowie naszej szkoły słowem, śpiewem i tańcem uczcili tych, którzy walczyli o nasz kraj. Można było również obejrzeć wystawę poświęconą  Danucie Siedzikównej "Ince" oraz film nakręcony przez uczniów z kl. 3a i kl. 3c. Dziękujemy Rodzicom i wszystkim zaproszonym Gościom za przybycie i wspólne świętowanie. 

          Zapraszamy do zapoznania sie z artykułem w Tubie Otwockiej ----> kliknij i przeczytaj

          Album foto

          Najbardziej przejmujący okazał się "Ostatni list do matki" w wykonaniu Alberta Szubińskiego.

           

          Akademia Boscha

          Uczniowie należący do Koła Fizycznego wraz z Panią Grażyną Maj wzięli udział w warsztatach kreatywnych " Nietypowe rodzaje napędów w robotach". Zajęcia zorganizowali studenci należący do Koła Naukowego Robotyków Politechniki Warszawskiej Wydziału Energetyki i Lotnictwa.
          Uczniowie sterowali robotami na specjalnie przygotowanych torach. Okazało się, że można jechać przodem w bok i wjechać na przeszkodę wyższą od robota.
          Umożliwiają to koła omnikierunkowe oraz zawieszenie typu  rocker-bogie. Na kolejnych warsztatach obejrzymy pojazd Kropelka którego poszycie wykonane jest z włókna węglowego.

           

          Kolejne sukcesy naukowe!

          Pasmo sukcesów w naszej szkole trwa, po sportowych czas na naukowe:
          Joanna Kaczmarska (3A) została Mistrzem Polskich w szachach klasycznych w kategorii juniorów!
          Michał Jóźwik (3C) zajął III miejsce w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego "Dyktando Językowe".

           

          Dzień Liczby PI

          Mistrzostwo w bezbłędnym wyrecytowaniu liczb po przecinku dla wartości liczby Pi.

          W ubiegłym tygodniu obchodziliśmy jej święto. Zagadki matematyczne i słodkie nagrody czekały na uczniów chcących zmierzyć się królową nauk, a wszystko przygotowane przez 3D i Panią Wioletę Nicińską. Z tej okazji odbył się także konkurs na wyrecytowanie największej liczby po przecinku. Rekord jest oszałamiający, Patrycja Sosnowska bezbłędnie powiedziała 312 liczb!

           

          Sukces matematyczny

          Serdeczne gratulacje i podziękowania dla Grzegorza, za to, że ponownie przysporzył nam powodów do dumy i radosci. 

           

           

           

          Święto Języka Polskiego

          Dnia 21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji kl. 1b wraz z polonistką Magdaleną Duraj-Kwas przygotowała prezentację. Odbyła się ona już po feriach, tj. 2 marca.

          Sala gimnastyczna na kilka godzin stała się Muzeum Języka Polskiego. Na drabinkach wisiał alfabet - każda litera reprezentowała inne pojęcie związane z językiem polskim. Na parawanach przyczepione były zdjęcia wybitnych polskich językoznawców oraz informacje związane z historią języka polskiego. Podczas szkolnej wystawy obejrzeć można było również regionalny strój kołbielski oraz posłuchać utworu wykonywanego gwarą przez Zespół Ludowy "Mlądz". Odtwarzany był również jeden z zabytków języka polskiego - "Bogurodzica".

          Najpierw uczniowie kl. 1b wcielili się w przewodników muzeum i opowiadali o eksponatach, czyli hasłach językoznawczych, a potem p. Magdalena Duraj-Kwas poprowadziła quiz wiedzy o języku polskim. Zwyciężyły następujące klasy: w I turze - ex aequo kl. 3a i 3c, w II turze - kl. 2d, a w III turze - kl. Id. Wygrani w nagrodę otrzymali batoniki, a pozostali - cukierki.

          Na wszystkich czekał chleb ze smalcem, przygotowanym przez babcie uczniów kl. 1b oraz ogórki kiszone.

          Za nagłośnienie odpowiadali Mikołaj Gał oraz Dawid Pakuła.

          To był naprawdę udany występ. Wszystkim zaangażowanym - dziękujemy.

          Album foto

           

          FERIE W SZKOLE

          Okazuje się, że są uczniowie, którzy odwiedzają szkołę także w ferie. Mistrzowie planszówek, czyli łącznie dwadzieścia trzy osoby, które postanowiły porzucić w czwartek i piątek po południu komputer by przyjść pograć w gry i spędzić ze sobą czas.

          Album foto

           

          PLATFORMA CYFROWA KUADERO

          Od 10.11.2016r. nasza szkoła ma dostęp do Platformy Cyfrowej Kuaderno stworzonej dla wspierania nauki języka angielskiego.

          Platforma zawiera 4 sekcje:

          • Bookroom: biblioteka wirtualna z 300 audiolekturami, zorganizowanymi na 26 poziomach nauczania. Można czytać i słuchać oraz rozwiązywać testy poziomu zrozumienia każdej z lektur.
          • Trainer: Ćwiczenia pozwalające na sprawdzenie się w zakresie słownictwa, gramatyki, rozumienia tekstu słuchanego, zorganizowane na 5 poziomach zaawansowania z ponad  30.000 ćwiczeń.
          • Classwall: Wirtualna tablica, na której uczniowie danej klasy mogą komunikować się pomiędzy sobą oraz z nauczycielem.
          • Passport: To strefa gry każdego ucznia. Założeniami gry prowadzonej przez ucznia jest wizyta „Obcego” na Ziemi, który potrzebuje znaleźć klucz do 8 wielkich metropolii naszej planety (zaczynając od Nowego Yorku a kończąc na Paryżu). Obcy zdobywa klucze do miast ucząc się angielskiego, tj. czytając lektury i zaliczając ćwiczenia poznaje „Ziemian”, za co otrzymuje odznaki. Mając wystarczającą liczbę zdobytych odznak otwiera się dla niego dane miasto, dając mu możliwość kupowania (za zdobyte monety) różnych atrakcji (np. wjazd na Wieżę Eiffel’a, czy zakup Big Mac’a).

           

          Zalety Kuaderno

          • Nowoczesna biblioteka, z ponad 300 lekturami i 30.000 ćwiczeń z języka angielskiego, która zastępuje z powodzeniem dostępne na rynku drogie papierowe lektury w języku angielskim.
          • Uniwersalność: Każdy uczeń  nabywa indywidualną licencję, która daje mu nieograniczony dostęp do platformy, zarówno w domu jak i w szkole z dowolnego urządzenia (komputer, tablet, smartphone).
          • Zamienia naukę we wciągającą zabawę. Każdy uczeń pracuje we własnym tempie dostosowanym do swoich możliwości i zaangażowania.
          • Pozwala śledzić postępy każdego ucznia. Nauczyciele angielskiego mają stały dostęp do statystyk postępów każdego ucznia. Również rodzice otrzymują raporty o postępach swojego dziecka.

           

          Uczniowie bardzo chętnie korzystają z Kuaderno o czym świadczą otrzymywane przez nas raporty. Nauczyciele wykorzystują również platformę  na zajęciach lekcyjnych oraz podczas kół zainteresowań. Klasa z innowacją językową 2d jest w trakcie przygotowywania „Plakatów reklamowych”  zachęcających do przeczytania 3 książek z sekcji BOOKROOM.

          Album foto

           

          WSPÓŁPRACA Z POLSKĄ SZKOŁA W WIELKIEJ BRYTANII

          Miło nam poinformować, że wstępnie nawiązaliśmy współpracę z Polską Szkołą im. Ireny Sendlerowej w Hull.

          W ramach współpracy zaproponowaliśmy naszym partnerom:

          - wymianę korespondencji metodą tradycyjną,

          - zorganizowanie konkursu wiedzy o Polsce i Wielkiej Brytanii,

          - realizację wspólnego filmu dotyczącego wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej,

          - realizację krótkich filmów o historii i życiu codziennym w Polsce i Wielkiej Brytanii.

          LAUREACI I FINALIŚCI KONKURSÓW KURATORYJNYCH

          Konkursowe sukcesy!
          Jakub Narowski został laureatem konkursu kuratoryjnego z języka polskiego, Grzegorz Zakrzewski z fizyki, natomiast Sandra Markus w konkursie z języka polskiego uzyskała tytuł finalisty.

          Gratulujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom odpowiedzialnym za przygotowanie naszych szkolnych bohaterów.

          JASEŁKA W TEATRZE

          Nasi utalentowani i młodzi artyści w prawdziwym teatrze.
          Jasełka - Otwockie Betlejem dla mieszkańców Otwocka zostały wystawione na deskach Teatru im. Stefana Jaracza.

           

          Pierwsze miejsce w  FINALE KONKURSU OTWOCKI TALENT SHOW wyśpiewała Dominika Wieczorkowska z klasy 3C.

          Drugie miejsce  w FINALE KONKURSU OTWOCKI TALENT SHOW  za swoją grę na skrzypcach 

          Maja Dzierżawska z klasy 2A.

          KONKURS MULTIMEDIALNY

          Mamy przyjemność poinformować o sukcesach naszych uczniów w konkursie na multimedialne „Życzenia Świąteczne dla Polonii“ organizowanym przez Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Warszawie:

          II miejsce i nagrodę aparat fotograficzny  Canon Powershot zdobył Albert Szubiński z kl. 3C

          nagrody specjalne (pamiątkowe albumy) otrzymali Bartosz Malczyk i Jakub Zych z kl. 3C

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ireny Sendlerowej
      • sekretariat tel.(22) 779 32 32 sekretariat uczniowski tel. 605 834 956 sekretariat Dyrektora Szkoły tel. 605 834 900
      • ul. Poniatowskiego 47/49 05 - 400 Otwock NIP 5322071474 REGON 367997990 Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych
  • Facebook