AKTUALNOŚCI PLAN DNIA W PRZEDSZKOLU GALERIA OBIADY KONTAKT

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

21 marca przedszkolaki powitały wiosnę. Dzieci były ubrane na wyznaczone kolory. Tego dnia nie zabrakło wspólnych zabaw ruchowych. Podczas zajęć w każdej grupie dzieci rozmawiały i poznawały zwiastuny wiosny. Nastepnego dnia tj. 22 marca dzieci ostatecznie pożegnały zimę i powitały wiosnę. Sadziły kolorowe kwiaty w ogródku przedszkolnym, śpiewały oraz tańczyły. Największą frajdę sprawiło dzieciom malowanie na folii farbami zwiastunów wiosny.

FERIE NA SPORTOWO

PRZEDSTAWIENIA DLA RODZICÓW

Dzieci ze wszystkich grup oddziałów przedszkolnych dnia 12.01.2018r. wystąpiły dla Rodziców w przedstawieniach zimowych.

WYCIECZKA DO MDKU W OTWOCKU

08.01.2018r. w grupach: Muszelki, Kropleki, Marynarze odbyła się wycieczka do MDKU

w Otwocku. Dzieci obejrzały przedstawienie pt. ,,Karolcia".

MIKOŁAJKI

6 grudnia grupy przedszkolne odwiedził Św. Mikołaj. Dzieci ze wszystkich grup zostały obdarowane prezentami.  Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe i rdaosne z odwiedzin Św. Mikołaja.

WYCIECZKA - GRUPA ,,ŻEGLARZE"

8 grudnia grupa przedszkolaków wybrała się do pobliskiego Muzeum Ziemi Otwockiej, aby uczestniczyć w warsztatach. Dzieci poznały ludowe zwyczaje ozdabiania domów na Boże Narodzenie oraz wykonywały ,,światy" - ozdoby z opłatka i śnieżynki metodą ,,quillingu".

MIKOŁAJKI W HOPSASA

4 grudnia najstarsza grupa przedszkolaków była na wycieczce w ,,Hopsasa" w Józefówie. Dzieci uczestniczyły w warsztatach bożonarodzeniowych, dziĘki którym poznały tradycje i zwyczaje związane ze świętami Bożego Narodzenia. Obejrzały też kukiełkowe przedstawienie jasełkowe oraz upiekły i udekorowały pierniczki. Spotkały się ze św. Mikołajem, który obdarował je słodkościami.

AKCJA - ,,POCZYTAJMY RAZEM"

Serdecznie dziękujemy rodzicom za poświęcony czas. Wszystkie spotkania przebiegały w ciepłej i miłej atmosferze. Dlatego też wszyscy z niecirpliwością czekamy na dalszych ochotników.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W przedszkolu 24 listopada było gwarno i wesoło z okazji Dnia Pluszowego Misia. Dzieci ze wszystkich grup przyniosły swoje Misie. Na korytarzu oddziału przedszkolnego zorganizowana została wystawa pt. ,,Mój przyjaciel Miś”, prace powstały w wyniku współpracy rodziców z dziećmi. Kolejnym punktem uroczystości była zabawa. W najmłodszych grupach o tańce, konkursy, tory przeszkód, degustacje miodu, zadbały Pani Ania Żelazko oraz Pani Klaudia Piesiewicz, a w grupach starszaków Pani Edyta Kamińska oraz Pani Agata Sitek. Oddziały odwiedził również Miś, który był atrakcją we wspólnej zabawie.

PLAC ZABAW

Minęło już kilka miesięcy, a z nieśmiałych, zagubionych maluszków stali się sprytną, wesołą gromadką przedszkolaków. Każdego dnia bawią się, uczą, korzystają z pięknej pogody na placu zabaw.

DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

Najmłodsi też pamiętali... 11 listopada obchodzony przez dzieci z oddziałów przedszkolnych.