Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Jan Paweł II – widziany oczami dzieci”
W dniu dzisiejszym - 18 maja obchodzimy 100. rocznicę urodzin Karola Wojtyły – świętego Jana Pawła II. Z tej okazji został ogłoszony w naszej szkole konkurs plastyczny „Jan Paweł II – widziany oczami dzieci”, w którym wzięli udział uczniowie klas 1-4.
Z każdej klasy została wybrana najlepsza praca, za którą uczeń zdobył I miejsce, jury przyznało również wyróżnienia.
Gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym !
Nagrody rzeczowe za zajęcie I miejsca oraz za zdobycie wyróżnienia, będą przekazane w dniu zakończenia roku szkolnego.
Magdalena Gorska - organizator konkursu
Klasa 1a
I miejsce - Marta Kalinowska
Wyróżnienie - Aleksander Jackowski
Klasa 1b
I miejsce - Jan Święch
Wyróżnienie - Mariola Wilczyńska
Klasa 2a
I miejsce - Jakub Babik, Miłosz Olszewski
Wyróżnienie - Aleksander Korda
Klasa 2b
I miejsce - Julia Wiśniewska, Witold Zubik
Wyróżnienie - Nikola Rybak, Michał Karda
Klasa 3a
I miejsce - Aniela Cywińska
Wyróżnienie - Mateusz Olszewski
Klasa 3B
I miejsce - Franciszek Rak, Maksymilian Trzaskowski
Wyróżnienie - Paulina Gorzelańczyk, Natalia Ryłko
Klasa 4a
I miejsce - Zuzanna Janiak
Wyróżnienie - Alicja Kołodziejczyk, Roksana Bąk
14
Zarządzenie Dyrektora Szkoły z dnia 15 maja 2020r w sprawie czasowego zawieszenia zajęć w oddziałach przedszkolnych
Kalendarz zmian w szkołach.
Warszawa, 13 maja 2020 r.
Co ze szkołami do wakacji?
Kalendarz zmian w szkołach i placówkach do wakacji – uruchamiamy stopniowo pracę szkół, placówek oświatowych, zajęcia specjalistyczne i wybrane formy kształcenia praktycznego
Od poniedziałku, 18 maja br. uruchamiamy kolejne etapy stopniowego powrotu do stacjonarnego funkcjonowania szkół, wybranych placówek oświatowych, bezpośredniego prowadzenia zajęć specjalistycznych z dziećmi posiadającymi opinię o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju i uczniami posiadającymi orzeczenie. Przywracamy również możliwość prowadzenia wybranych zajęć praktycznych w szkolnictwie branżowym. W kolejnych tygodniach przywrócimy zajęcia w klasach I-III szkoły podstawowej, umożliwimy realizację praktyk zawodowych u pracodawców w klasach III technikum oraz prowadzenie w szkołach konsultacji dla uczniów klas VIII szkoły podstawowej i absolwentów szkół ponadpodstawowych przygotowujących się do egzaminów, następnie dla uczniów wszystkich pozostałych klas ze szkół dla dzieci i młodzieży.
Zajęcia z wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze i zajęcia rewalidacyjne
W związku z przywróceniem możliwości prowadzenia rehabilitacji ruchowej czy fizjoterapii będzie można prowadzić zajęcia specjalistyczne w jednostkach systemu oświaty.
Od poniedziałku, 18 maja br. przywracamy możliwość, za zgodą rodziców, prowadzenia bezpośrednich zajęć dla dzieci mających opinię o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, dzieci i młodzieży posiadających orzeczenie o potrzebie zajęć rewalidacyjno-wychowawczych, dzieci i młodzieży z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego, wymagających wsparcia, w tym odpowiednio w realizacji zajęć wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, zajęć rewalidacyjno-wychowawczych czy zajęć rewalidacyjnych niezbędnych do ich prawidłowego rozwoju.
Zajęcia będą prowadzone z zachowaniem zasad sanitarnych.
Otwarte będą schroniska młodzieżowe i międzyszkolne ośrodki sportowe. Do funkcjonowania w trybie stacjonarnym wracają placówki, które organizują pozaszkolne zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów. Mowa tu o młodzieżowych domach kultury, pałacach młodzieży, ogniskach pracy pozaszkolnej oraz placówkach specjalistycznych.
Placówki te realizują systemowo zadania edukacyjne, wychowawcze, kulturalne, profilaktyczne, opiekuńcze, prozdrowotne, sportowe i rekreacyjne. Pełnią też rolę wspomagającą rodziny w funkcji opiekuńczej nad dziećmi. Stąd decyzja o powrocie tych jednostek systemu oświaty do pracy stacjonarnej.
Placówki te będą funkcjonowały w określonym reżimie sanitarnym.
Planowany kalendarz zmian w szkołach w kolejnych tygodniach – do wakacji
Od 25 maja br. przywracamy zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z możliwością prowadzenia zajęć dydaktycznych dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Utrzymujemy obowiązek realizowania podstawy programowej. W zależności od sytuacji w danej szkole dyrektor zdecyduje czy będzie to kształcenie w formie stacjonarnej, czy z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
Od 25 maja br. uczniowie klas VIII szkół podstawowych, w tym specjalnych, będą mieli możliwość korzystania z konsultacji na terenie szkoły ze wszystkich przedmiotów, w szczególności z tych przedmiotów, z których od 16 do18 czerwca będą zdawać egzamin ósmoklasisty. Wymiar tych konsultacji zostanie uzależniony od potrzeb ucznia, a także warunków szkoły. Konsultacje będą dobrowolne dla ucznia, natomiast dyrektor szkoły będzie zobowiązany je zorganizować, biorąc pod uwagę możliwości szkoły i potrzeby uczniów, w tym szczególnie z niepełnosprawnością. Apelujemy do samorządów, dyrektorów szkół, aby wesprzeć uczniów i w miarę potrzeb oraz możliwości zorganizować dla uczniów z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego indywidualne zajęcia.
Od 25 maja br. będą mogły ruszyć konsultacje szkolne dla absolwentów szkół, w tym specjalnych, którzy w tym roku przystąpią do egzaminu maturalnego. Apelujemy do dyrektorów szkół oraz nauczycieli, aby zorganizować takie spotkania, jeśli pojawi się taka potrzeba. Zależy nam, aby szczególnie wesprzeć uczniów z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego i w miarę możliwości i potrzeb zorganizować dla nich konsultacje indywidualne.
Od 1 czerwca br. uczniowie pozostałych klas ze szkół dla dzieci i młodzieży będą mieli możliwość korzystania z konsultacji ze wszystkich przedmiotów na terenie szkoły. Wymiar tych konsultacji zostanie uzależniony od potrzeb ucznia, a także warunków szkoły. Konsultacje będą dobrowolne dla ucznia, natomiast dyrektor szkoły będzie zobowiązany je zorganizować, biorąc pod uwagę możliwości szkoły.
W kolejnych tygodniach będziemy sukcesywnie wydawać stosowne rozporządzenia oraz przekazywać wytyczne sanitarne dotyczące organizacji zajęć w szkołach i placówkach oświatowych.
12 rocznica śmierci Ireny Sendlerowej
12 lat temu w Warszawie zmarła Irena Sendlerowa, odważna kobieta, Honorowa Obywatelka Miasta Otwocka i Sprawiedliwa wśród Narodów Świata a także patronka naszej szkoły. Ona ryzykując własnym życiem przyczyniła się do ocalenia około 2 500 żydowskich dzieci przed śmiercią z rak niemieckich okupantów na ziemiach.
Pamiętajmy o Jej słowach: „Wychowana byłam w duchu, że obojętna jest sprawa religii, narodu, przynależności do jakiejś rasy – ważny jest człowiek!”.
Nasze przedszkolaki też mają moc i uczą się zdalnie
Dzieci z naszego przedszkola pracują każdego dnia. Są zaangażowane w swych działaniach, a efekty ich pracy możemy podziwiać na zdjęciach.
35
UWAGA!!! WAŻNE!!!
W związku z przygotowaniami do otwarcia placówki, rodziców potrzebujących opieki przedszkolnej prosimy o wypełnienie wniosku. Wnioski należy dostarczyć do przedszkola w poniedziałek 11.05.2020r. w godzinach 8.00 - 15.00 lub przysłać skan wypełnionych dokumentów na adres sp2@oswiata-otwock.pl (zalecane).
Wniosek do pobrania: POPR_wniosek_2020_przedszkole.doc
Zawieszenie postępowania rekrutacyjnego
Nowe zasady korzystania z boisk
Mając na uwadze Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 2 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem epidemii obiekty sportowe - tj. boisko pełnowymiarowe przy ul. Karczewskiej oraz Orliki od 4 maja są otwarte dla mieszkańców Otwocka w godz. 10-20 po uprzedniej potwierdzonej rezerwacji złożonej na adres mailowy: boisko@otwock.pl. Boiska szkolne otwarte są w godz. 8-15 - obowiązuje rezerwacja telefoniczna w szkole.
Wymaganym jest, aby rezerwujący zgłosił liczbę uczestników zajęć i gier sportowych. Obowiązuje dezynfekcja rąk dla wchodzących i opuszczających obiekt sportowych (środki dezynfekcji będą dostępne na miejscu). Dezynfekowany będzie także sprzęt sportowy po każdej grupie uczestników. Wyłącza się możliwość korzystania z szatni i węzła sanitarnego (poza toaletą). W czasie gry w piłkę lub uprawiania innego sportu na wyznaczonym obiekcie sportowym można zdjąć maseczkę.
Szczegółowe informacje na temat rezerwacji boisk można uzyskać w Wydziale Promocji i Spraw Społecznych: tel.: +48 22 779 20 01 w. 170.
Zarządzenie Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Otwocku dot. otwarcia boiska szkolnego:
Milusińscy!
Mamy dla Was książkę elektroniczną „Masz tę moc!” Przeczytajcie ją z rodzicami,
rodzeństwem, nauczycielami. Przekażcie też swoim znajomym, aby wiedza o tym co się dzieje, była
dostępna dla Wszystkich!
Koronawirus.pdf
Zarządzenie Dyrektora Szkoły w sprawie czasowego zawieszenia zajęć w oddziałach przedszkolnych
22 kwietnia – DZIEŃ ZIEMI
Pamiętajmy, że jesteśmy częścią przyrody i dbajmy o nią szczególnie.
Troszczmy się o naszą planetę i jej mieszkańców!
Uczniowie naszej szkoły w ramach zdalnych zajęć techniki, wykonali plakaty promujące Dzień Ziemi, oraz prace z użyciem surowców wtórnych.
Małgorzata Rajczykowska
5
Dzień Ziemi 2020
Dzień Ziemi w 2020 roku wypada w środę 22 kwietnia. Motywem przewodnim w tym roku, a zarazem hasłem obchodów, jest "Działanie na rzecz ochrony klimatu". 2 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi. Warto pomyśleć co możemy zrobić dla naszej planety: segregować śmieci, szanować zieleń, dbać o zwierzęta, oszczędzać wodę, używać energooszczędnych żarówek, gasić światło..
Poradnik jak bezpiecznie korzystać z internetu przez dziecko w domu
Szanowni Państwo!
Wszystkie szkoły decyzją premiera Mateusza Morawieckiego pozostaną zamknięte do 26 kwietnia. Egzaminy ósmoklasisty, które miały odbyć 21,22,23.04.2020r są odwołane i odbędą się najwcześniej w drugiej połowie czerwca. O dokładnym terminie zostaniemy poinformowani 3 tygodnie wcześniej.
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych 2020/2021
Na podstawie § 11 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 sierpnia 2019 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów (Dz.U. 2019 poz. 1737 ze zm.) przekazujemy w załączeniu informację o szkołach ponadpodstawowych na terenie województwa mazowieckiego.
Poradnik przetrwania w czasie kwarantanny
Procedury egzaminu dla uczniów - poradnik ósmoklasisty
Drogi Uczniu!
Przed Tobą pierwszy poważny egzamin w życiu. Aby dobrze przygotować się do przystąpienia do egzaminu ważna jest nie tylko Twoja wiedza szkolna, ale również znajomość procedur i sposobu przebiegu egzaminu. Poświęć kilka minut i zapoznaj się uważnie z informacjami zamieszczonymi poniżej. Każda nieznana sytuacja budzi obawy, a uzyskanie informacji o zasadach egzaminu zmniejszy Twój Poziom stresu.
MAZOWIECKA POLICJA APELUJE !!!
Szanowni Rodzice i Opiekunowie!
W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!
Od 1 kwietnia do odwołania, osoby do 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki dorosłego opiekuna.
Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego, usprawiedliwia obecność dzieci i młodzieży na ulicach i innych miejscach publicznych.
Wprowadzony został obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi, który dotyczy także rodzin i bliskich.
Wyłączeni z tego obowiązku będą:
- rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia),
- a także osoby niepełnosprawne lub niemogące się samodzielnie poruszać i ich opiekunowie.
Ponadto został wprowadzony zakaz korzystania z parków, plaż, bulwarów, promenad i rowerów miejskich, a także terenów zielonych, pełniących funkcje publiczne. Zakaz dotyczy więc parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych i zoologicznych czy ogródków jordanowskich.
Ostatnie doświadczenia pokazują, że są to miejsca, w których dochodzi do przebywania, przemieszczania i gromadzenia się ludzi, w tym młodzieży i rodziców z dziećmi, a tym samym – do zwiększenia szans na zakażenie.
Prosimy o respektowanie nowych zasad bezpieczeństwa! Uczulmy także dzieci i młodzież na przestrzeganie tych zasad!
Brak respektowania obowiązków wynikających z władzy rodzicielskiej może skutkować pociągnięciem Państwa do odpowiedzialności prawnej.
Pozwoli to nam wszystkim uniknąć bądź zminimalizować ryzyko zarażenia.
Drodzy uczniowie!
Mazowiecka Policja apeluje:W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!
Od 1 kwietnia do odwołania, osoby które nie ukończyły 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki osób dorosłych.
Dlatego na ulicach i innych miejscach publicznych możecie przebywać tylko pod opieką rodzica, opiekuna prawnego lub jakiegoś innego dorosłego.
Zaniechajcie wychodzenia z domu jeżeli nie jest to bezwzględnie konieczne!
Unikajcie miejsc publicznych!
Respektujcie wszelkie zasady bezpieczeństwa pamiętając, że za nieprzestrzeganie przepisów możecie być pociągnięci do odpowiedzialności prawnej!
Drodzy ósmoklasiści!
CKE przygotowało specjalnie dla Was pakiet materiałów. Codziennie o godz. 9.00 pojawiać
się będą nowe zadania z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego, a
o godz. 15.00 będziecie mogli porównać swoje rozwiązania z rozwiązaniami podanymi przez
CKE. Zapraszam na stronę.
Ponadto zapoznajcie się dokładnie z informacją z MEN i CKE o próbnym egzaminie już
30 marca, 31 marca i 1 kwietnia ok. godz. 9.00
2020_03_26_Probny_egzamin_osmoklasisty_informacja_MEN_i_CKE.doc
Trzymamy mocno kciuki – sprawdź Swoją wiedzę i umiejętności.
Jolanta Smuniewska
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie