5 marca 2025 r. uczniowie klasy 2c spędzili lekcję w Ekopracowni poznając budowę i zwyczaje zwierząt.
Lekcja w Ekopracowni
Konferencja w Centralnym Przystanku Historia IPN
4 marca 2025 wolontariusze z naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyli w konferencji inaugurującej XVIII edycji „Paczka na Kresy” Wielkanoc 2025. Wydarzenie to miało miejsce w Centralnym Przystanku Historia IPN w Warszawie.
Młodzież miała również możliwość skorzystania ze Strefy Technologii: Kapsuły Czasu oraz Strefy z wirtualną rzeczywistością.
Spotkanie z lekarzem w Przedszkolu
28.02.2025r. Grupę Muszelki odwiedziła mama Kasi, która zaprezentowała dzieciom swój zawód lekarza. Dzieci były zachwycone rekwizytami przeniesionymi na zajęcia do przedszkola. Starały się usłyszeć bicie serca kolegów i koleżanek z grupy. Dowiedziały się, jak nazywają się sprzęty, których używają lekarze, by zbadać stan zdrowia pacjenta. Bardzo dziękujemy za wspaniałą lekcję dla dzieci.
40
" Kto jest po drugiej stronie?"- Zerówkowicze uczą się jak bezpiecznie komunikować się w sieci.
03.03.2025r. dzieci z najstarszych grup wzieły udział w Sieciakowej lekcji online- " Kto jest po drugiej stronie?" Dzieci poznały drużynę Sieciaków walczącą ze złymi Sieciuchami. Dowiedziały się jakie zagrożenia wiążą się z kontaktami online i poznały zasady bezpieczeństwa dotyczące komunikacji w sieci. Lekcja miała charakter interaktywny dzięki wykorzystaniu aplikacji MENTI.
5
XIII edycja Biegu Tropem Wilczym
2 marca 2025 r. nasza społeczność szkolna wzięła udział w XIII edycji Biegu Tropem Wilczym. Nauczyciele jak co roku obsługiwali stoisko z pakietami dla biegaczy oraz flagami. Nasza szkoła w tym roku obsługiwała także stoisko ze strzelnicą laserową. Uczniowie wraz z rodzicami czynnie uczestniczyli w wydarzeniu.
2Na ogromne gratulacje zasłużyło rodzeństwo z klasy 1a - Ola i Bartek Rygas zajmując 1 miejsce w biegu na dystansie 400m oraz uczennica z klasy 4a - Maja Słupska za zajęcie 2 miejsca na dystansie 600m.
Wszystkim biorącym udział dziękujemy i gratulujemy !!!
Dziękujemy Jarosław Margielski - Prezydent Otwocka i Otwock, miasto z dobrym klimatem za to, że mogliśmy być partnerem tego fantastycznego wydarzenia.
Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych - 1 MARCA 2025 r. nasza społeczność wraz z pocztem sztandarowym wzięła udział w obchodach organizowanych przez Jarosław Margielski - Prezydent Otwocka i Otwock, miasto z dobrym klimatem. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw bł. Ignacego Kłopotowskiego. Wszystko zakończono złożeniem kwiatów pod pomnikiem „Żołnierzy Wyklętych” u zbiegu ulic Andriollego i Hożej. Cześć i Chwała Bohaterom! #żołnierzewyklęci #pamiętamy #1marca
Lekarz pediatra w klasie 2b
4 marca 2025 r. w klasie 2 b gościła mama Franka, która jest lekarzem pediatrą. Pokazała dzieciom stetoskop (z żabką, specjalny dla dzieci), otoskop, pulsoksymetr i ciśnieniomierz. Każdy uczeń miał zmierzone ciśnienie oraz sprawdzoną wagę i wzrost. Dzieci dowiedziały się jak dbać o zdrowie.
Dużą atrakcją było posłuchanie bicia własnego serca. Bardzo dziękujemy Pani Katarzynie za ciekawą lekcję i podzielenie się swoją wiedzą.
Tłusty Czwartek w Przedszkolu
Powiedział Bartek, że dziś 27.02.2025r. Tłusty Czwartek...a według tradycji w ten dzień każdy powinien zjeść pączka i oczywiście w naszym przedszkolu nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku w postaci pączków. Wszystkie dzieci na zajęciach utrwaliły tradycje i obrzędy związane z tym świętem oraz dowiedziały się jak powstają pączki czy faworki. Odbyły się także zabawy muzyczno- ruchowe i sportowe, poszukiwania literowych zadań oraz pączkowe prace plastyczne.Na podwieczorek oczywiście objadaliśmy się pączusiami....
47
Bal karnawałowy
27 lutego 2025 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w niezwykłym balu karnawałowym, którego tematem przewodnim była dżungla. Sala gimnastyczna zamieniła się w prawdziwą tropikalną krainę pełną zielonych liści, lian i egzotycznych zwierząt. Już od wejścia czuć było klimat przygody – dekoracje, światła i odpowiednio dobrana muzyka wprowadzały wszystkich w imprezowy nastrój.
9Uczestnicy balu wykazali się ogromną kreatywnością w doborze strojów. W konkursie klas IV-VIII na najlepiej przebraną i bawiącą się klasę zwyciężyła 8b, wygrywając Voucher na lody.
Radzie Rodziców dziękujemy za sfinasowanie dekoracji oraz DJ. Prowadzący imprezę zachwycili wszystkich nas, a szczególnie dzieci. Tegoroczny bal przeszedł do historii jako niezapomniane wydarzenie.
Bal Karnawałowy w Przedszkolu
Kolorowe stroje, bajeczny wystrój jak w prawdziwej dżungli oraz skoczna muzyka- w takiej atmosferze bawiły się przedszkolaki podczas Balu Karnawałowego 26.02.2025r. Wszystkim zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci, a cały bal karnawałowy przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze, dostarczając wszystkim niezapomnianych wrażeń.
259
Jeż Afrykański w grupie Muszelki
25.02.25 grupę ,,Muszelki" odwiedziła mama Tymona, która przyniosła ze sobą jeża afrykańskiego. Mama Tymona przekazała dzieciom wiele ciekawych informacji np. gdzie żyją, co jedzą, jak chronią się przed drapieżnikami. Dzieci miały okazję nie tylko zobaczyć jeża z bliska, ale także mogły go dotknąć. Dziękujemy za wizytę, która sprawiła wiele radości grupie Muszelki.
8
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto to ma na celu: podkreślenie różnorodności językowej świata, zwrócenie uwagi na języki zagrożone i powoli ginące oraz przypomnienie, że chroniąc język ojczysty – dbamy o tożsamość kulturową.
2W naszej szkole 21.02.2025 r. na holu głównym i na II piętrze pojawiły się łamańce językowe, a uczniowie klas czwartych, piątych, szóstych i siódmych zmagali się ze „spoconym dyktandem” – oj, trudności ortograficznych, emocji i biegania było wiele. Przy okazji przekonaliśmy się, że z językiem polskim można się świetnie bawić. Rywalizacja była zacięta i wyrównana, a grupy wykazały się świetnymi umiejętnościami językowymi. Gratulujemy! Babki od Polaka.
,,A niechaj narodowie wżdy postronni znają,
iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają ‘’.
Mikołaj Rej
Eco Studio Electro System
W czwartek 20go lutego 2025 r. uczniowie 5b uczestniczyli w spotkaniu dla szkól otwockich w ramach Eco Studio Electro System. W Teatrze Miejskim im St. Jaracza spotkanie z uczniami poprowadzili @saszan i @kuba_klym. Gwiazdy Istagrama i TikToka uświadomiły zebranym jak ważna jest segregacja śmieci, elektrośmieci i recykling.
2Były piosenki, zagadki, nauka ekotańca i oczywiście zdjęcia i autografy. Zadanie i misja dla mieszkańców Otwocka to dbanie o dobry klimat i segregacja elektroodpadów. @otwock.pl #ecostudioelectrosystem
Wycieczka klasy siódmej
Dnia 18 lutego 2025 r. klasa VIIa wraz z wychowawczynią wybrała się na wycieczkę do Warszawy. Głównym punktem wyjazdu była wizyta na Zamku Królewskim, gdzie mieli okazję „spotkać się” z królem i poznać życie dawnych władców Polski. Pani przewodnik opowiedziała wiele ciekawostek o królu Stanisławie Auguście Poniatowskim.
3Podziwiali też dzieła znanych malarzy, m.in. obrazy Canaletto, które przedstawiają Warszawę sprzed wieków. Dzięki nim mogli zobaczyć, jak wyglądało miasto w XVIII wieku.
Po wizycie na Zamku Królewskim uczniowie udali się na spacer Traktem Królewskim. Przeszli Krakowskim Przedmieściem i Nowym Światem, podziwiając eleganckie kamienice i zabytki. Zatrzymali się przy pomniku Mikołaja Kopernika oraz przy Pałacu Prezydenckim. Był także czas na chwilę odpoczynku i pizzę w jednej z lokali przy Nowym Świecie.
Pełni wrażeń, wrócili do domu z nową wiedzą o historii Polski i Warszawy. Była to ciekawa lekcja historii i wspaniała okazja do wspólnego spędzenia czasu.
Światowy Dzień Kota w 2 b
17 lutego to Światowy Dzień Kota. Uczniowie klasy 2b uczcili to święto w poniedziałek ucząc się i bawiąc, a 18 lutego 2025 r. wzięli udział w " Kociej lekcji", którą poprowadziła pani weterynarz, a prywatnie mama Marysi. Dzieci dowiedziały się jak przygotować się do roli opiekuna kota, jak pielęgnować, czym karmić koty, jakie mają upodobania i czym lubią się bawić.
2Poznały też różne ciekawostki, obejrzały sprzęt, którego używa w swojej pracy weterynarz. Największą atrakcją było spotkanie z kotem Albertem - rosyjskim niebieskim. Dał się pogłaskać i pospacerował po klasie i ławkach. Pani Urszula podarowała też dzieciom kocie magnesy i zakładki. Bardzo dziękuję za to wyjątkowe spotkanie.
Wycieczka klas szóstych
Klasy 6a i 6b dnia 18.02.2025r. uczestniczyły w wycieczce do Centrum Folkloru Polskiego „Karolin”, gdzie oprócz prezentacji tradycyjnej muzyki, tańca, pieśni i strojów, podziwiano piękno polskich tańców narodowych, które w znacznej mierze wywodzą się z tańców ludowych i z czasem rozpowszechniły się w całym kraju.
7Uczniowie oprócz zwiedzania pięknej wystawy mieli możliwość uczestniczyć w warsztatach tanecznych. To był miło spędzony dzień #kulturalnaszkołanamazowszu Centrum Folkloru Polskiego "Karolin"
Rekrutacja do klas pierwszych i przedszkola.
17 lutego rozpoczyna się rekrutacja do klas pierwszych, 24 lutego do oddziałów przedszkolnych.
Rodzice, uczniów klas pierwszych logują się na stronie: https://rekrutacje-otwock.pzo.edu.pl/elemento-public/
Przyjdź, poznaj nas i zostań naszym uczniem lub przedszkolakiem.
Zapraszamy także na naszą stronę internetową i Facebooka gdzie można śledzić życie codzienne szkoły - udziały w licznych konkursach, wycieczki, wyjścia, warsztaty, wydarzenia szkolne takie jak np. Mikołajki, Dzień Dziecka czy akcje z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego - Dzień bez plecaka, Dzień śpiocha czy dyskoteki.
Nasza szkoła dba o bezpieczeństwo dzieci.
Legitymacja szkolna jest jednocześnie kartą, która otwiera drzwi wejściowe, jest kompatybilna z dziennikiem elektronicznym i zapisuje frekwencję ucznia.
Zczytuje godziny wejścia i wyjścia ze szkolnej świetlicy.
Współgra z aplikacją „Jem w szkole”, gdzie po wykupieniu obiadów, dziecko używa jej także na stołówce.
Nasze przedszkole usytuowane jest w oddzielnej części parteru szkoły, ma oddzielne wejście, szatnie, sale, łazienki. Atutem, jest możliwość korzystania przez naszych przedszkolaków z sali gimnastycznej, salki integracyjno - terapeutycznej, gabinetów specjalistów czy biblioteki.
Nasze przedszkole ma elektroniczny dziennik, który służy także do komunikacji z Rodzicami, zamieszczania informacji o wydarzeniach, wycieczkach czy informowaniu o bieżących sprawach przedszkola. Dedykowane do niego karty służą do automatycznego otwierania drzwi oraz zapisywania obecności dziecka.
"Marynarze" i "Żeglarze" na Wystawie Budowli z Klocków Lego
17.02.2025r. grupy "Marynarze" i "Żeglarze" wybrały się na Wystawę Budowli z Klocków Lego na PGE Narodowy. Celem wyjazdu było połączenie edukacji z zabawą. Wystawa i precyzja konstrukcji z tak małych klocków dostarczyła wszystkim niesamowitych wrażeń. Zobaczyliśmy różne budowle, pojazdy, statki oraz wiele postaci co wzbudziło nasze wielkie zainteresowanie. Dzieci oglądały ekspozycje i eksponaty, sceny historyczne, budowle architektoniczne, makiety – zabytkowe i współczesne. Nie zabrakło tych z jeżdżącymi pociągami oraz ogromnego wesołego miasteczka a wszystko stworzono z Lego. Dzieci zobaczyły jak ogromne możliwości konstrukcyjne mają ich ulubione klocki.
73
Dzień Kota w Przedszkolu
17.02. obchodzimy Światowy Dzień Kota, a że koty lubią się bawić i psocić tak jak wszystkie dzieci, nie moglśmy przeoczyć obchodów tego dnia. Z tej okazji, przedszkolaki na zajęciach zamieniły się w kociaki. Poznały historię powstania tego święta, jak również fakty i ciekawostki z życia kotów. Dzięki tej wiedzy dzieci dowiedziały się, w jaki sposób opiekować się tymi zwierzętami. Podczas zajęć nie zabrakło śpiewów i zabaw do znanych piosenek „Uciekaj myszko do dziury”, „Wlazł kotek na płotek”, „Kotki dwa”.
Dzieci oglądały ilustracje przedstawiające milusińskie zwierzątka, dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy na ich temat. Były też wesołe „kocie zabawy", rozwiązywanie zagadek, zaś zajęcia podsumowało wykonanie pracy plastycznej, których motywem przewodnim był kot.
87
Rocznica urodzin patronki naszej szkoły.
115 lat temu, 15 lutego 1910 roku przyszła na świat patronka naszej szkoły Irena Sendlerowa. nazywana polskim odpowiednikiem Oskara Schindlera, która w czasie wojny uratowała ok. 2,5 tys. żydowskich dzieci.
Irena Sendlerowa pozostaje jedną z najbardziej znanych polskich Sprawiedliwych wśród Narodów Świata. W czasie II wojny światowej działała w konspiracji i w ramach Rady Pomocy Żydom "Żegota", prowadziła skuteczną akcję ratowania dzieci żydowskich z getta warszawskiego. Przez długie lata jej działalność podczas okupacji niemieckiej była nieznana; została spopularyzowana przez grupę teatralną z amerykańskiej szkoły średniej około roku 2000. Sztuka opowiadająca historię życia Ireny Sendler "Life in a Jar" doprowadziła do powstania fundacji, która promuje bohaterską postawę Polki.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie