Jesienią pada deszcz... tak gramy i śpiewamy o jesieni. Lubimy bardzo jesienne klimaty.
Jesień w naszej szkole...
- 10
„Pełna miska dla schroniska”.
Zachęcamy wszystkich uczniów o wielkim sercu do wsparcia akcji:
„Pełna miska dla schroniska”.
Zbliża się trudny czas dla czworonogów przebywających w schronisku. W związku z tym, w ich imieniu prosimy o pomoc. Zbieramy karmę suchą lub mokrą (puszki) do sali nr 7. Przekażemy ją do Celestynowa.
Liczymy na Was.
Organizatorzy:
p. Edyta Kamińska i p. Dorota Sychowiec
„Czytam sobie.Pierwsza klasa”
Klasy 1a i 1b przystąpiły do ogólnopolskiego programu „Czytam sobie. Pierwsza klasa” realizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Wydawnictwo HarperCollins Polska we współpracy z programem „Szkoła Ucząca Się”.Celem działań jest budowanie w uczniach pasji czytelniczej poprzez różne zabawy i aktywności wokół książek.Każdy uczeń otrzymał dodatkowe materiały między innymi: plan lekcji, magnez, naklejki …Trzy poziomy zaawansowania w czytaniu ( poziom 1, 2, 3 ) sprawią, że każdy młody czytelnik podoła temu wyzwaniu.
Stomatologia szkolna 2020/2021
Szanowni Państwo informujemy, że w związku z wdrażaniem nowego systemu powiadomień Państwa o płatnościach w oddziałach przedszkolnych (za żywienie i pobyt) nie będą rozdawane indywidualne paski z kwotami należnymi do zapłaty.
Informować będziemy Państwa za pomocą ogólnej listy wywieszanej na tablicy ogłoszeń oraz stronie internetowej w zakładce Przedszkole -> Opłaty za przedszkole, zachowując bezpieczeństwo danych osobowych.
Kwoty będą podawane w formie tabeli, przyporządkowane według nadanego każdemu dziecku numeru.
W najbliższym czasie zostaną przekazane Państwu indywidualne informacje z numerem do rozliczenia.
Z poważaniem,
Intendentki
MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY ,,CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki’’
Klasy II as i II b w roku szkolnym 2020/2021 biorą udział w MIĘDZYNARODOWYM PROJEKCIE EDUKACYJNYM ,,CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki’’ wspierającym rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III.
Serdeczne gratulacje dla Aleksandry Pawłowskiej za zajęcie II miejsce w konkursie plastyczno-językowym pt. „Polacy i język francuski”.
Serdeczne gratulacje dla Aleksandry Pawłowskiej, uczennicy klasy 8A za zajęcie II miejsce w swojej kategorii wiekowej (kl. 5-8) w konkursie plastyczno-językowym pt. „Polacy i język francuski” organizowany przez Instytut Francuski oraz Liceum Francuskie w Warszawie.
Ola naszkicowała portret Juliusza Słowackiego oraz zaopatrzyła go opisem. Oba, rysunek jak i opis można podziwiać tutaj.
Mon travail représente Juliusz Słowacki, un poète polonais qui est parti en France lors de la Grande Emigration. Il y a écrit de beaux oeuvres en français. Celui qui me plaît le plus est „Le Cimetière du Père la Chaise”.
Moja praca przedstawia Juliusza Słowackiego, poetę polskiego, który wyjechał do Francji podczas Wielkiej Emigracji. Napisał tam wiele pięknych dzieł po francusku, z których najbardziej mi się podoba „Cmentarz Père-Lachaise”.
Dzień języków obcych.
W naszej szkole jak co roku odbył się Dzień Języków Obcych. Ze względu na panującą pandemię miał on inny przebieg niż dotychczas. Na lekcjach języka angielskiego oraz francuskiego poszczególne klasy miały możliwość sprawdzenia swojej wiedzy w quizie na temat krajów europejskich (Kahoot), quizie muzycznym, uczniowie poznali nazwy zwierząt oraz zwroty na powitanie w różnych językach, a także obejrzeli krótką scenkę przygotowaną w pięciu językach, jak też dowiedzieli się o wszechstronnych korzyściach uczenia się języków obcych. Za zaangażowanie w przygotowanie i organizację Dnia Językowego dziękujemy uczniom klasy 5a, 7b, 8a oraz nauczycielom języków obcych.
5
Dzień Głośnego Czytania
29 września na świetlicy obchodzimy Dzień Głośnego Czytania.
Dzień Kropki.
Peter H. Reynolds napisał kilka lat temu "Kropkę ". Prosta książka ale dajaca też do myślenia co dalej może się wydarzyć stała się pomysłem do organizowania na całym świecie Dnia Kropki. Nasi uczniowie ubrani dziś byli w kropki. Rysowali piękne biedronki, auta, portrety a na koniec wykonali magiczną ramkę na zdjęcia.
7
Na świetlicy nie jest nudno.
Ostatnio na świetlicy było granie, śpiewanie a potem robiliśmy znaczki pocztowe. W październiku obchodzimy Światowy Dzień Poczty.
1
Muzyka klasyczna w naszej szkole.
Czy przy muzyce klasycznej można się dobrze bawić?
Dziś podczas lekcji muzyki Marsz Turecki Wolfganga Amadeusza Mozarta w wykonaniu klasy 4a - dobra zabawa przy aktywnym słuchaniu muzyki poważnej.
Efekty zobaczcie sami
Konkursy przedmiotowe MSCDN w roku szkolnym 2020/2021
Zarządzeniem Mazowieckiego Kuratora Oświaty nr 47 z dnia 9 września 2020 r. został zatwierdzony i wprowadzony do stosowania Regulamin konkursów przedmiotowych dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych województwa mazowieckiego w roku szkolnym 2020/2021.
- Regulamin i harmonogramy znajdują się w zakładce Regulaminy i załączniki.
- Obowiązujące programy merytoryczne w zakładce Programy merytoryczne.
Istotne zmiany w bieżącym roku szkolnym:
-
- Harmonogramy konkursów przedmiotowych wymagają przeprowadzanie w jednym dniu dwóch konkursów, w różnych godzinach.
- Na etapie rejonowym konkursy przedmiotowe będą przeprowadzane w szkołach macierzystych uczniów – uczestników etapu rejonowego. Prace będą sprawdzane przez Rejonowe Komisje Konkursowe we właściwych Wydziałach MSCDN.
KONKURS JESIENNA KOMPOZYCJA JESIENNA KOMPOZYCJA
- Organizatorzy: Agata Więsik, Katarzyna Rudnicka
- Cel konkursu:
- stworzenie kompozycji z jesiennych darów– suchych liści, kwiatów, kasztanów, żołędzi, szyszek, itp.
- wykazanie się kreatywnością i wyobraźnią przestrzenną.
- Konkurs skierowany jest do uczniów klas 1-3.
- Uczestnicy przygotowują jedną przestrzenną kompozycję.
- Do pracy należy dołączyć wizytówkę z imieniem i nazwiskiem oraz klasą.
- Oceniane będą walory artystyczne, pomysłowość, samodzielność.
- Kompozycje należy składać do 26 października 2020r. do wychowawcy.
- Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród oraz pamiątkowych dyplomów odbędzie się 3 listopada 2020r.
„Serdeczna karteczka"
W roku szkolnym 2020/2021 klasy 1-3 biorą udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym: „Serdeczna karteczka". Projekt będzie realizowany od października do maja. Głównym jego celem jest wykonanie kartek okolicznościowych i wysyłanie ich wybranym osobom.
AWARIA TELEFONU STACJONARNEGO
Z uwagi na awarię telefonu stacjonarnego w naszej szkole, podajemy numery telefonów które są aktywne.
Przepraszamy za utrudnienia.
605-834-900
605-834-956
664-212-573
Msza Święta i uroczystości przy pomniku „Katyń – 1940”
Delegacja naszej szkoły uczciła obchody 81- pierwszej rocznicy napaści sowieckiej na Polskę uczestnicząc we Mszy Św w kościele p.w "Zesłania Ducha Świętego" w Otwocku oraz w uroczystości przy pomniku „Katyń – 1940”.
17 września 1939 roku, Armia Czerwona bez wypowiedzenia wojny zaatakowała Polskę. Wkroczenie Armii Czerwonej otworzyło kolejny rozdział historii Polski i całej Europy Środkowo-Wschodniej. Długa jest lista zbrodni i nieszczęść, które dotknęły wówczas wschodnie tereny II Rzeczypospolitej. Dla Polaków nastał czas wielkich prześladowań.
Konsekwencją agresji sowietów była również zbrodnia katyńska, w ramach której, z rozkazu Stalina funkcjonariusze NKWD wiosną 1940 roku zamordowali około 22 tys. polskich jeńców oficerów, policjantów, urzędników, naukowców, lekarzy, którzy zostali wzięci do niewoli po 17 września 1939 roku.
Mimo wielu prób ukrywania i zakłamywania sprawy katyńskiej, dzisiaj już znamy prawdę i nie pozwolimy o niej zapomnieć, wierząc wciąż że…, by posłużyć się słowami pisarza ” Prawda jest straszna, ale niewiedza jeszcze gorsza…»
Poznajemy zasady ruchu drogowego !
Zasady ruchu drogowego uczniowie klasy I A mieli okazję przećwiczyć w praktyce. Lekcja na powietrzu z wykorzystaniem „miasteczka drogowego” to nauka połączona ze wspaniałą zabawą. Po takiej lekcji wszyscy będą pamiętać o zasadach bezpieczeństwa na drodze.
1
Ważne!
InterRisk T U S.A. Vienna Insurance Group ma przyjemność objąć ochroną
Ubezpieczeniową w roku szkolnym 2020/2021 Państwa dzieci – uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2 w Otwocku.
Zaprezentowane warunki zawierają bardzo szeroki zakres, aby w jak największym stopniu zaspokajały potrzeby ubezpieczeniowe objętych ochroną dzieci. Mamy nadzieję, że spełnią Państwa oczekiwania w razie wystąpienia nieszczęśliwego wypadku bądź choroby.
Korzyści płynące z ubezpieczenia dzieci mogą zrekompensować, bądź stanowić znaczną pomoc materialną dla rodziców w przypadku leczenia szpitalnego jak również operacyjnego oraz innych skutków nieszczęśliwych wypadków.
Wypłata świadczeń kumuluje się z poszczególnych ryzyk, a należna kwota wpływa na konto zgłaszającego nawet w ciągu 2 dni.
Aby ubezpieczyć dziecko należy wejść na stronę: https://klient.interrisk.pl/EduPlusOnline
Wprowadzić numer: tufkg
Następnie należy uzupełnić dane.
Oferuję Państwu swoją pomoc przy rejestracji i odpowiedź na pojawiające się pytania.
Z wyrazami szacunku
Przedstawiciel
InterRisk Vienna Insurance Group
Maria Michalik
Kontakt: tel. 608 355 222
e-mail ela.slabuszewska@gmail.com
OFERTA_WIRTUALNA_SZKOLA_P_NR_2_(1).pdf
WAŻNE!
Rodzicu dziecka od klasy I do VIII, jeśli chcesz ubezpieczyć swoją pociechę, zapoznaj się z ofertą indywidualnego ubezpieczenia, które będzie obowiązywać od 1 września 2020 na nowy rok szkolny. Pamiętaj, to Ty decydujesz, jaką wybierzesz stawkę roczną. W imieninu Przewodniczącej Rady Rodziców przesyłam w załączeniu link do wybranej oferty przez Radę Rodziców.
Zdalna Szkoła+
Nasza szkoła w ramach realizacji Projektu Zdalna Szkoła+ otrzymała 11 laptopów do nauczania na odległość.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie