• Wycieczka 3a i 3b w Ośrodku Edukacji Technicznej.

• Z drewna, o drewnie…bo drewno to główny bohater wycieczki klasy 3a i 3b, które gościły dzisiaj w Ośrodku Edukacji Technicznej. Dzieci poznały dzisiaj ciekawostki o właściwościach drewna, obserwowały pracę na maszynach stolarskich i samodzielnie wykonały piękne karmniki z drewna. Wszystko zakończyło się przy ognisku, gdzie każdy uczestnik wycieczki upiekł sobie pyszną kiełbaskę. Na koniec zakupione zostały pamiątki, oczywiście z drewna.

• Wyprawka Czytelnicza dla 1a i 1b.

• W tym tygodniu, dokładnie we wtorek 29 listopada uczniowie klasy 1a i 1b stali się prawdziwymi czytelnikami. Przypomnieli sobie jak należy traktować książki, poznali zalety czytania, odpowiedzieli na czytelnicze zgadki i uroczyście przysięgli szanować książki. Na pamiątkę tego dnia czekała niespodzianka. W ramach kampanii prowadzonej przez Instytut Książki „Mała książka-wielki człowiek” uczniowie otrzymali Wyprawkę Czytelniczą: Pierwsze abecadło- wybór tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych oraz „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”- broszura dla rodziców. Kampania jest ogólnopolska, w całości finansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Życzymy powodzenia w zdobywaniu wiedzy i wielu ciekawych podróży w świecie baśni i przygody.

• Agama brodata - nasz nowy mieszkaniec.

• W sali biologicznej w lekcjach będzie uczestniczył nowy mieszkaniec. W dużym terrarium przebywa samiczka Agama brodata. Wymyślimy dla niej imię, poznamy jej wymagania i stworzymy jak najlepsze warunki do życia.